Рекомендації по догляду за меблевою оббивкою 

Шеніл, догляд за тканиноюШеніл – як оббивний матеріал дуже популярний при перетягуванні м’яких меблів.

Свою назву ця тканина отримала завдяки застосуванню в її виробництві специфічної волохатої нитки, яка своїм виглядом нагадує гусінь - французькою Shenille.

Для виробництва шеніла використовуються як натуральні, так і синтетичні нитки в різному співвідношенні. В основному це віскоза, бавовна, акрил, поліестер.

Щоб продовжити термін служби м’яких меблів, рекомендується регулярно чистити їх пилососом з м’якою щіткою, а при появі забруднень видаляти їх відразу, не допускаючи засихання.

Допускається в основному сухе (у тому числі хімічне) чищення. В крайньому випадку локальні плями можна видалити за допомогою будь-якого засобу на основі рідкого мила або шампуню, головне - не використовувати великої кількості засобу та води. Нанесіть засіб на пляму, потримайте 3-5 хвилин, зітріть пляму від країв до середини вологою губкою, зберіть залишки вологи сухою серветкою. Просушіть диван.

Рекомендації по догляду за меблевою оббивкою  купити тканину

Гобелен

Гобелен – отримав широке розповсюдження як елітна оббивна тканина для меблів.

Усі тонкощі та техніка виконання, багатство традицій виробництва гобеленів у поєднанні з сучасним підходом до створення виробів, з успіхом використовуються сьогодні, як для виробництва, так і для перетяжки м’яких меблів, стільців, оздоблення стін.

Оскільки до складу гобелена входить значна кількість бавовни - 20-50% - використання при видаленні плям великої кількості води може призвести до значної усадки оббивки появи зморшок. Тому локальні плями рекомендується видаляти мильною піною та вологою губкою з мінімальною кількістю води.

Не допускається застосування чистячих засобів на основі нафтопродуктів, а також тих, що містять сильнодіючі хімікати та відбілювачі.

Рекомендується регулярне сухе чищення пилососом з м’якою щіткою.

Велюр – м’яка, оксамитова тканина, отримана шляхом трикотажного переплетення п’яти ниток. Чотири нитки утворюють дві основи, розташовані одна над іншою, а п’ята – м’яка, пухнаста, зшиває ці основи між собою по всій поверхні. Потім стрічковим ножем п’ята нитка розрізається, утворюючи два полотна з м’яким ворсом. Велюр допускає вологе чищення плям з очищувачем у вигляді піни на основі шампуню або рідкого мила. Потрібно попередньо перевірити дію піни на невеликій непомітній ділянці оббивки. 

Натуральна шкіра


Рекомендації по догляду за меблями із натуральної
шкіри-стаття

Для видалення піни та плям допускається застосування злегка вологої губки або серветки. Тканину не можна пересушувати. Після закінчення чищення жорсткою щіткою розчесати ворс за напрямком.

Не можна використовувати органічні розчинники та чистячі засоби на їх основі. Не відбілювати.

Вінілісшкіра – сучасний оббивний матеріал на основі полівінілхлориду та поліуретану за технічними характеристиками та тактильним відчуттям мало чим відрізняється від натуральної шкіри. Можливості сучасних технологій дозволяють відтворити будь-який фактурний дизайн поверхні. А кольорова гама простягається від класичних натуральних тонів до яскравого модерну. Водні забруднення не вбираються у штучну шкіру, тому їх досить витерти сухою або вологою серветкою. Поверхня легко чиститься мильним розчином.

Не можна застосовувати органічні розчинники. При потраплянні розчинника поверхнева плівка руйнується та утворюється невитравна пляма. Ацетон також може викликати утворення плям. Допускається застосування 10% спиртового розчину для плям, що не вивелися мильною пінкою.

Флок, пошив чохлівФлок, як декоративно-оббивний матеріал широко застосовується для оббивки меблів різного призначення. Він однаково гарний і для домашніх меблів, і для офісних крісел, і для ресторанних стільців. Склад флоків: ворс - 100% нейлон, основа - 65% поліестер, 35% - бавовна, композитний матеріал - акриловий клей.

Усе це забезпечує підвищену зносостійкість до стирання, стійкість до впливу світла та сонячних променів.

Для видалення пилу, оббивку рекомендується регулярно пилососити. Практично усі види побутових плям можна видалити вологою серветкою, можна з мильною піною. При обробці плям завжди здійснюйте обробку від країв до середини. Не намагайтеся шкребти засохлу пляму або злиплий ворс. Попередньо розмочіть пляму вологою губкою, а потім беріться за чищення. Не допускається використання сильних хімікатів, продуктів нафтопереробки, а також відбілювачів із хлором. Вологий ворс можна висушити теплим повітрям, розчісуючи його за напрямком м’якою щіткою.